Dne 5. května 2026 byla v prostorách Senátu Parlamentu České republiky slavnostně zahájena výstava s názvem „Paměť Českého lesa“, která bude veřejnosti přístupná do 18. května 2026.
Český les a celé pohraničí jsou místem, se kterým jsem po celý život úzce spjat. O to více mě potěšilo, že se tato výstava mohla uskutečnit právě v prostorách Senátu Parlamentu ČR. Považuji za důležité připomínat historii našeho pohraničí i osudy lidí, kteří zde žili a podíleli se na utváření dnešní podoby tohoto regionu.
Výstava přibližuje historii Českého lesa v celé její složitosti, zejména v období první poloviny 20. století. Návštěvníkům nabízí pohled na proměny krajiny, života obyvatel i historických událostí, které významně ovlivnily vývoj našeho pohraničí.
Děkuji všem návštěvníkům, kteří se slavnostního zahájení zúčastnili a věnovali této výjimečné výstavě svůj čas. Poděkování patří rovněž organizátorům – Česko-bavorskému spolku přátelství a spolupráce, Muzeu Českého lesa v Tachově a iniciativě Náš Český les.
Česko-bavorský spolek přátelství a spolupráce a Muzeum Českého lesa v Tachově, Náš Český les
Miroslav Plevný
senátor za Chebsko a Tachovsko